Unikátní obálky magazínu Kladno. Která se vám líbí nejvíce?

- Kladenské listy se umistíly na vynikajícím 2. místě, nicméně v některých ohledech jsou nejlepší v celé zemi. A to zejména v přístupu ke grafickému zpracování a ve zpracování obálek zpravodaje. 
- Nesuď knihu podle obalu, říká se, ale právě titulní strana u novin a obálka u magazínu je tím, co by mělo čtenáře na první pohled zaujmout. Pro radniční periodika to platí také a porota často už podle přední strany pozná mnohé, co se týká celkové kvality zpravodaje. Kladenské radniční listy se ale co do kvality obálky zcela vymikají a jsou v tomto ohledu opravdu nejlepší  mezi všemi 170 hodnocenými periodiky. 
- Obálka magazínového typu je čím dál častěji volené řešení mnoha radničních zpravodajů. Je to rozodně dobré řešení.  Kladno se vydalo touto cestou na začátku roku 2020 - zde ale nutno podotknout, že neodstartovalo zcela šťastně. Obálka má velmi originální a krásnou hlavičku, nápis KLADNO je doslova uměleckým dílem. První číslo v roce 2020 publikovalo 
reportážní snímek ohňostroje, což mělo za následek rozmazanou spodní část fotografie a především velmi nemoderně vyhotovený nápis PF 2020, ale následující únorové číslo již patří k naprosté špičce a porotu opravdu velmi zaujalo tím, jak krásnou obálku lze vytvořit spojením originálního zpracování názvu zpravodaje a městské architektury. Kouzlo obálka skutečně tkví v nápisu, který kvalitní fotografii dodává ještě silnější dojem. Určitě by neškodilo držet se při tvorbě obálky jednoho konceptu, například právě městské architektury. A vynechat reportážní snímky, u kterých je vždy obtížné držet tak vysokou kvalitu. 
- Magazín publikuje v každém čísle sloupek koaličního politického představitele, a to na 3. číslované straně. Tuto praxi nekritizujeme, byť jsou radniční listy, které postupují jinak a z našho pohledu vhodněji, ale jsou-li zveřejňovány tyto sloupky, poté vyvstává dotaz, kam se v magazínu “poděly” příspěvky opozičních zastupitelů. Nejsou v žadném dostupném vydání, a to ani formou anketních dotazů, ani formou zveřejněných příspěvků. To ale nutně neznamená kritiku pro redakce či politické vedení - pouze konstatujeme, že v magazínu nejsou, neboť může vysvětlení spočívat v tom, že je opoziční zastupitelé jednoduše nevytváří a neposkytují redakci. Rešerši v tomto ohledu porota neprovádí. 
- Velmi kvalitně zpracované texty o historii města, doplněné o zajímavé fotografie a originálně zpracovanou grafiku. 
- Zajímavě pojaté společenské rubriky (jubilea, výročí atd.).
- Prakticky celý obsah magazínu je zpracován velmi důkladně po stránce grafické. Pracuje se zde často s podkladovými 
barvami celých stran, což v kombinaci s fotkami bez okrajů vypadá velmi exkluzivně. 
- Magazín spojuje  náročné a profesionální designové postupy se zachování praktičnosti.