Praha 8 přenášela rekonstrukci atentátu na Heydricha živě z dronu

S unikátním a průkopnickým způsobem přenosu živé akce na sociální sítě dnes přišla M2stská část Praha 8. Tradiční rekonstrukci atentánu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha živě přenášela na Facebook, a to včetně záběrů z dronu. 

Akce připomínala historický čin československých výsadkářů Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka. Na programu byla přehlídka vojáků a civilistů v dobovém oblečení a spanilá jízda historických vozidel. Celodenní oslavy připravila Praha 8 ve spolupráci s ministerstvem obrany, Vojenským historickým ústavem a hlavním městem. Akce přilákala velké množství návštěvníků, ne všichni si ale ve všední den mohli akci užít přímo na místě. Pro ty připravila Praha 8 živé vysílání "nové generace".

Živé vysílání "z mobilu" používají městské sociální sítě po celé zemi již běžně. Přímý přenos se však při angažování profesionálů dá zajistit i tak, že v podstatě dosahuje kvality televizního přenosu. Přenos může být živě střihán, doplněn o několik zvukových stop, a dokonce i doplněn o záběry z dronu. V tomto případě se Praha 8 rozhodla přenos vysílat v retro černobílém provedení, jinak byl ale výsledek bezchybný. Pilot dronu si poradil dokonce i se silným větrem. 

Přenos včetně střihu a následné postprodukce pro MČ Praha 8 zajišťovala společnost Romax, dle registru smluv za 270 tisíc korun. Cena takové zakázky je odpovídající vzhledem k tomu, že je zapotřebí použít profesionální techniku a početný personál. Věříme ale, že v budoucnu se podobné přenosy stanou běžnou součástí obsahu městských sociálních sítích, a v takovém případě by municipality mohly uvažovat o vybavení se vlastní technikou, která je pro tyto přenosy potřebná.